Najciekawsze przeglądarkowe gry strategiczne

Przeglądarkowe gry strategiczne są znakomitą formą spędzania wolnego czasu. Opierają się najczęściej na darmowym modelu rozgrywki, którą można przyśpieszać dzięki wykupywaniu waluty premium, a także nie wymagają zbyt wielkiego zaangażowania – większość graczy spędza przy nich po kilkanaście minut, ale robi to codziennie i dzięki temu osiąga najlepsze możliwe wyniki. Jakie są najciekawsze gry online tego typu, w które możemy obecnie zagrać?

Imperium

"Forge of Empires" (dostępna pod adresem: pl.forgeofempires.com) jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier przeglądarkowych na świecie, a taki stan rzeczy zdecydowanie nie jest dziełem przypadku. W tej grze strategicznej mamy bowiem unikalną możliwość rozwoju naszej wirtualnej osady przez tysiące lat. Zaczynamy w epoce kamienia, budując prymitywne szałasy i narzędzia ze zwierzęcych kości i kamieni, by następnie powoli, ale konsekwentnie posuwać się ze wszystkim do przodu. Budynki zaczynają wyglądać ładniej, możemy produkować więcej nietypowych surowców, które dają nam możliwość handlu z innymi graczami, a konsekwentne opracowywanie kolejnych wynalazków pozwala nam zaliczać kolejne skoki cywilizacyjne – od wspomnianej epoki kamienia przez średniowiecze, nowożytność aż po możliwość założenia kosmicznej bazy na Marsie lub Wenus! "Forge of Empires" jest znakomitym tytułem również dlatego, że mamy w nim ciągle całą masę rzeczy do roboty i nie ma sesji, w której moglibyśmy się nudzić. Kolejne wynalazki zaczynają bowiem wymagać większych nakładów pieniędzy czy egzotycznych surowców, pojawiają się Wikingowie, którzy proszą nas o wsparcie przy budowie swojej śnieżnej osady. Rozgrywkę bardzo często ubarwiają też eventy, czyli nieodłączne dla każdej przeglądarkowej gry online wydarzenia, w ramach których za aktywność dostajemy różnego rodzaju nagrody, które w innym wypadku byłyby bardzo trudno dostępne. "Forge of Empires" posiada nawet pełnoprawny model rozgrywki, stworzony na potrzeby bitew – możemy walczyć z wirtualnymi przeciwnikami, podbijając należące do nich tereny, a także z innymi graczami, plądrując należące do nich miasta. Walka odbywa się w bardzo przyjemnym i barwnym systemie turowym, ale możemy ją również zupełnie pominąć i pozwolić komputerowi wyliczyć jej wynik w mgnieniu oka.

Plemiona

Istnieje kilka gier komputerowych, które tkwią głęboko w sercu wszystkich graczy, a najważniejszą z nich dla wielu są właśnie "Plemiona" (dostępna tutaj: www.plemiona.pl), przy których spędzili oni niejedną godzinę lekcji informatyki w szkole. Tytuł nie jest tak rozbuchany pod względem rozmachu i skali, jak "Forge of Empires", ale zdecydowanie jest w stanie podbić serce niejednego gracza dzięki bardzo skrupulatnemu i szczegółowemu modelowi rozwoju osady w ramach jednego okresu, jakim jest oczywiście średniowiecze. Gra oferuje w zasadzie bardzo podobny model rozgrywki – w "Plemionach" również musimy bowiem opracowywać innowacje, za które płacimy surowcami, by następnie konsekwentnie się rozwijać i stawiać opór innym graczom, którzy z pewnością będą czyhać na nasze bogactwa.

Greckie miasta, fantastyczne stwory

"Grepolis" jest kolejną wariacją na temat przeglądarkowej gry strategicznej, która opiera się w zasadzie na całkiem podobnych zasadach rozgrywki, a wyróżnia się przede wszystkim dosyć unikalnymi realiami, w których toczy się gra. Poprzednie dwa tytuły brały na warsztat odpowiednio wszystkie epoki historyczne i szczegółowo przerabiały średniowiecze, a "Grepolis", zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, pozwala nam na przejęcie władzy nad grecką osadą w czasach starożytności, a więc absolutnego rozkwitu cywilizacji greckiej. Na podobnej zasadzie stworzono również grę "Elvenar", która od wszystkich wymienionych wcześniej tytułów różni się przede wszystkim niezwykłym uniwersum, które stworzono na jej potrzeby. "Elvenar" jest bowiem jedną z nielicznych gier strategicznych, która jest osadzona w świecie fantastycznym, w którym koegzystują ze sobą ludzie i elfy. Jeśli więc czujemy się nieco zmęczeni wiernym odwzorowywaniem rzeczywistości przez gry, powinniśmy sięgnąć po ten tytuł, bo zdecydowanie się nie zawiedziemy.

League of Legends – wszystko co trzeba wiedzieć o rankingu

One thought on “Najciekawsze przeglądarkowe gry strategiczne

  1. Gra Plemiona jest mega uzależniająca, spędziłem na niej setki godzin.

Comments are closed.