Pokój gamingowy – jak właściwie go urządzić?

Prawdziwy Gamer wie, że nie sama jakość prowadzonej rozgrywki, czy towarzystwo ma znaczenie – równie ważna jest całość otoczenia wokół. Miejsce gry w bardzo dużym stopniu potrafi wpływać na przyjemność z zabawy, dlatego warto stworzyć swój pokój gier oraz z jak największą starannością zadbać o każdy szczegół jego wystroju. Odpowiednia aranżacja całkowicie potrafi przenieść gracza w wirtualny świat oraz w stu procentach oderwać go od szarej rzeczywistości. Wspomniana przestrzeń nie musi być zupełnie odseparowanym pomieszczeniem – może to być zwykły kącik w sypialni, salonie, czy gabinecie. Liczy się odpowiedni sprzęt oraz design. Co więc powinno się tam znaleźć? Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego urządzaniu? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Fotel oraz biurko dla gracza – centrum dowodzenia
Zapomnij o wykorzystaniu zasłużonego mebla, pamiętającego jeszcze odrabianie twojej pracy domowej, czy naukę na szkolną klasówkę. Nic tak nie nada klasy oraz użyteczności twojej rozrywkowej strefie jak profesjonalne biurka gamingowe! W końcu nie chodzi tu o samą estetykę, ale także o wysokość, wymiary, właściwe wykonanie, czy dodatki.

Jedną z lepszych propozycji jest wybór specjalnego biurka z regulacją wysokości. Przemyśl opcję dodatkowego oświetlenia w postaci specjalnych listewek, nowoczesnych kolorów czy kształtów – w końcu biurko możesz porównać do swojego osobistego centrum dowodzenia wirtualnym światem. Warto więc poświęcić jego wyborowi nieco więcej swojego czasu i uwagi. Biurko regulowane to także gwarancja komfortowego użytkowania – podpory dla pleców, czy wystarczającej ilości miejsca dla wszystkich sprzętów, czy gadżetów.

Nie lada wyzwaniem jest również wybór odpowiedniego fotela. Tutaj sprawa wygląda podobnie – to nie tylko kwestia nadania lokum odpowiedniego charakteru, to umożliwienie komfortowej zabawy przez wiele godzin dzięki zabezpieczeniu kręgosłupa przed zbyt dużym obciążeniem.

A może konsola?
Jako iż „gracz konsolowy” to nieco inny gatunek wytrawnych gamerów jemu poświęcimy osobny akapit – w końcu kwestia urządzania własnej strefy gry ich także dotyczy! I to wcale nie w mniejszym stopniu. Tak zwani „konsolowcy” także muszą dobrać odpowiednie meble, choć nieco innego rodzaju. Mowa na przykład o specjalnej kanapie – z wygodnymi podłokietnikami oraz zagłówkami, tak aby gracz nie opuszczał barków podczas rozgrywki. Analogicznie jak w przypadku fotela czy biurka gamingowego.

Obowiązkowe wyposażenie stanowi także szafka RTV, na której postawiona będzie konsola. Ważne aby dookoła miała ona nieco wolnej przestrzeni, dla lepszego odprowadzania ciepła. Wspomnieć można także o dostępnych specjalnych półkach i gablotach – w końcu wszystkie płyty oraz gadżety wymagają odpowiedniego wyeksponowania!

Odpowiedni sprzęt
Właściwy sprzęt na stanowisku gracza to oczywistość. Dlatego nawet nie musieliśmy wspominać o nim na samym początku. Komputer z finezyjną obudową – podświetlenie RCB lub przezroczyste boczne ściany, konsola nowszej generacji, telewizor, czy monitor – to zdecydowany „must have” w każdym pokoju gracza.

Akcesoria do pokoju gier
W pokoju gamingowym należy wygospodarować odpowiednią przestrzeń dla wszystkich niezbędnych akcesoriów. Co prawda zadanie bardzo ułatwia wybór profesjonalnego biurka dla gracza. Słuchawki, głośniki, klawiatury, myszki, kontrolery do konsol, gogle VR, kubki, lampki, plakaty, jak i niepozorne figurki – wszystkie te gadżety pomogą Ci stworzyć niesamowity klimat wirtualnego świata, w pełni wpisującego się w świat znany z ulubionych rozgrywek.