Wpływ Mindset’u na wyniki graczy rekreacyjnych w pokerze on – line

Wpływ Mindset'u na wyniki osiągane przez graczy rekreacyjnych w pokerze on – line

Każdy profesjonalny pokerzysta wie jaki wpływ ma mindset (szerokie pojęcie związane z psychologią gry w pokera) na osiągane przez niego wyniki. Gracze rekreacyjni zapominają jednak jak duży wpływ mają czynniki nie związane bezpośrednio z umiejętnością samej gry, a wpływające na samo podejście i psychologię podczas rozgrywki. Amatorzy podczas gry on – line popełniają 3 absolutnie podstawowe błędy, przez które ciężko jest im być na tzw. "plus" w w dłuższym okresie czasu. Błędami tymi są:
– przeglądanie portali społecznościowych, YouTube'a, czytanie artykułów w internecie itp. podczas gry. Jest to zasadniczy błąd wpływający na pogorszenie jakości gry. Amatorzy dysponujący skromnym kapitałem, często rozgrywają w danym momencie tylko 1 turniej. W czasie gry należy się skupić na tym co dzieje się na stole, jaka jest dynamika gry, jak grają nasi rywale. Podczas zajmowania się wyżej wymienionymi czynnościami jest to niemożliwe, patrzenie na stół tylko podczas podejmowania decyzji jest dużym błędem, każdy kto gra w pokera wie, że samymi kartami nie da sie wygrywać turniejów. Nie zwracając uwagi na to co robią rywale nie jest się w stanie obrać odpowiedniej lini gry przeciwko nim, a co za tym idzie gracz znajduje się na dużo gorszej pozycji w takich pojedynkach i często traci swoje żetony.

Brak czasu na tzw. domknięcie turnieju

Turnieje MTT (z ang. Multi Table Tournament- turnieje wielostolikowe) to najatrakcyjniejszy format rozgrywki dla graczy rekreacyjnych, ponieważ za niewielkie wpisowe można wygrać naprawdę pokaźną sumę, jednak takie turnieje trwają często wiele godzin. Podczas rejestracji do turnieju należy się zastanowić czy na pewno będzie się miało czas aby taki turniej dograć do końca. Zaczynając turniej zawsze trzeba mieć na celu wygranie go, a gracze rekreacyjni często o tym zapominają i mając przykładowe dwie godzinki wolnego czasu włączają turniej MTT. W razie dojścia do późnych faz turnieju rolę zaczyna odgrywać presja czasu i obowiązków które czekają. Konsekwencjami takich sytuacji są pochopne decyzje, brak cierpliwości, problemy ze skupieniem się na grze. Najczęściej taki stan rzeczy prowadzi do roztrwonienia żetonów i odpadnięcia z turnieju w fazie gdy wygrane zaczynają co raz szybciej rosnąć a szansa na wygranie turnieju staje się realna.

Brak spokoju podczas gry

Czy da się osiągnąć odpowiedni stan koncentracji, która jest podstawą do podejmowanie dobrych decyzji w pokerze, podczas gry w około biega gromadka dzieci, na kuchence gotuje się obiad, który trzeba pilnować, a w dodatku w telewizji jest akurat ciekawy film, który chce się obejrzeć. Odpowiedź jest oczywista: NIE! W czasie gry ważny jest spokój, koncentracja tylko na rozgrywce. W sytuacji gdy podczas turnieju absorbuje nas wiele czynników zewnętrznych, nie jest możliwe skupienie się a co za tym idzie dobra gra w pokera. Turnieje najlepiej jest zaczynać gdy w okół jest spokój, wtedy najłatwiej o koncentrację i osiąganie satysfakcjonujących wyników.
Pewne jest, że te 3 błędy znacząco obniżają skuteczność gry a co za tym idzie zyski z pokera. Wyeliminowanie tych czynników zdecydowanie poprawi jakość podejmowanych decyzji, a w konsekwencji wyniki osiągane w turniejach on – line będą zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące. Nawet ogrom wiedzy i duże umiejętności nie pozwolą wygrywać, gdy nie przestrzega się zasad mindset'u i popełnia się te 3 podstawowe błędy utrudniające rozgrywkę.

Piractwo w Internecie

One thought on “Wpływ Mindset’u na wyniki graczy rekreacyjnych w pokerze on – line

  1. Poker to przede wszystkim gra strategiczna, wiele można wyczytać z zachowania przeciwników.

Comments are closed.