Ponownie gramy w stare gry – Quake I

Gra Quake I studia ID Software została wydana 22 czerwca 1996 roku przez GT Interactive. Premiera gry wywołała pozytywny szok wśród graczy do tej pory gracze starszej daty wspominają grę z sentymentem. Gra jak na swoje czasy posiadała doskonałą w dodatku trójwymiarową grafikę, świetną muzykę oraz tryb multiplayer przed którym wielu graczy spędzali setki godzin.

Grafika w grze Quake

Współcześni młodzi gracze z pewnością wyśmieją grafikę Quake I jednak w tamtych czasach był on prawdziwym wyzwaniem dla najnowszych komputerów, dla wielu osób właśnie ten tytuł jest ojcem współczesnych FPS. W czasie grania w Quake nie można było się nudzić na ekranie monitora ciągle miała miejsce jakaś akcja. Gra była osadzona w neogotyckim klimacie z dodatkami sci – fi, gdzie trzeba było pokonywać zmutowane potwory różnego rodzaju za pomocą rozbudowanego arsenału np. miotacza gwoździ czy wyrzutni rakiet, dzięki rozbudowanej broni eksterminacja wrogów sprawiała wiele radości.

Fabuła Quake

Jeśli chodzi o fabułę gry, to została świetnie opisana przez redaktorów specjalizujących się w technologii ze znanego portalu ogólnotematycznego www.codzienne.pl. Wcielamy się w postać żołnierza Rangera, który został wraz z oddziałem wysłany przez swoje dowództwo w celu likwidacji złowrogiej istoty zwanej Shub-Niggurath, jednak oprócz naszego bohatera reszta oddziału zginęła i musimy samotnie rozpocząć wykonywanie misji. Quake I odniósł ogromny sukces, dlatego w 1997 roku zostały wydane dwa oficjalne dodatki do gry: Mission Pack 1: Scourge of Armagon oraz Mission Pack 2: Dissolution of Eternity. Oba wprowadzają nowe poziomy, jak również kilka nowych rodzajów broni i przeciwników. Oprócz oficjalnych dodatków gra posiada wiele dodatków stworzonych przez fanów gry. Quake I z pewnością był i jest świetną grą, która miała wpływ na dzisiejsze FPS, dlatego nawet młodsze pokolenia powinny zagrać w Quake I i zobaczyć przy czym gracze starszej daty spędzali swój wolny czas.