Krótka recenzja gry – Little Big Workshop

Budowa fabryki to świetna zabawa, jak zapewniają szwedzcy producenci. Od małego warsztatu do wielkiej i prężnie działającej linii produkcyjnej dzieli nas zaledwie kilka działek, które trzeba wykupić. Makieta, na której powstanie nasza fabryka leży już na stole, gdzie pracownikami będą dla nas mali ludzie przypominający gnomy.

Zlecenia

Realizacja zleceń w Little Big Workshop to dla nas najważniejsze zadanie. Te zdobywamy na kilka sposobów. Poprzez rozmowy telefoniczne z kupcami lub na otwartym rynku, gdzie zapotrzebowanie zmienia się wraz z każdym cyklem. Tutaj ważne jest, by realizować zlecenia na czas, by nie brać na siebie zbyt wiele i by zapewnić ciągłość produkcji, dzięki czemu nasza fabryka będzie przynosić spodziewane zyski.

Stabilny rozwój i nowe maszyny

Właśnie o zysk tu chodzi, ale nie tylko. By mieć możliwość dobrego zarobku i wykonywania coraz trudniejszych zleceń należy poświęcić trochę gotówki na zakup nowych maszyn i urządzeń produkcyjnych. Także wyszkolenie operatorów w jednej z kilku dziedzin powinno przynieść zadowalające efekty. Ponadto wpływ na zadowolenie i szybkość postępu prac mają też bonusy i kary za wystrój wnętrza każdego z pomieszczeń produkcyjnych. Im lepiej przystosowane stanowisko pracy, im bardziej przyjemne otoczenie i lepiej wyszkolony pracownik, tym szybciej uporamy się z wykonywaniem kolejnych zleceń.

Logistyka na miarę sukcesu

Trzeba także zadbać o dobrą logistykę, bez której żadna fabryka by sobie nie poradziła. Budowanie nowych pomieszczeń, stref dostaw i eksportu, montowanie półek, na których zmieści się więcej surowców i produktów to jedne z dodatkowych zadań, mających istotne znaczenie w procesach produkcyjnych. Im dalej od strefy dostaw, im dalej znajduje się materiał dla danej maszyny, tym wolniej pracować będą nasi mali pracownicy. Dobrze zaprojektowana logistyka jest więc na wagę złota.

Podsumowanie

Little Big Workshop zaprojektowane zostało w trójwymiarze w grafice bliższej dzieciom. Ta miła otoczka nie powinna nas zmylić, ponieważ gra jest dość skomplikowana i niezbyt polecana najmłodszym pociechom. To świetna symulacja własnego biznesu, gdzie jesteśmy w stanie wyprodukować kilkadziesiąt rozmaitych towarów. Wykorzystać drewno, plastik, czy metal do ich produkcji.

Więcej recenzji ciekawych tytułów gier komputerowych znajdziesz w serwisie www.egracze.pl.