Najpopularniejsze gry, które nawiązują do mitologii – 5 przykładów

Mitologia jest popularnym motywem w wielu grach komputerowych i konsolowych.

Gry komputerowe mitologią stoją

Oto kilka przykładów gier nawiązujących do mitologii:

  1. God of War – God of War to seria gier akcji, w której gracz wciela się w Kratosa, wojownika spod znaku wojowników z Walii, który walczy z bogami greckimi i nordyckimi. Gracz przemierza rozległe i piękne światy, rozwiązuje zagadki i walczy z potężnymi przeciwnikami, aby zemścić się na bogach za krzywdy wyrządzone jego rodzinie. God of War zostało wydane pierwszy raz w 2005 roku na konsolę PlayStation 2 i od tego czasu ukazało się kilka kolejnych części. Każda część gry oferuje rozbudowaną fabułę, piękne lokacje, rozległe światy i trudne walki z potężnymi przeciwnikami. God of War zdobyło wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę gry roku na The Game Awards 2018. Jest to jedna z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych gier akcji ostatnich lat, zachwycająca graczy wspaniałą oprawą graficzną, rozbudowaną fabułą i emocjonującymi walkami. Tutaj znajdziesz ciekawą recenzję gry God of War.
  2. Assassin’s Creed Odyssey – jest to gra akcji RPG, w której gracz wciela się w greckiego asasyna, który przemierza piękne i rozległe lokacje starożytnej Grecji. Gracz walczy z wrogami, rozwiązuje zagadki i wypełnia misje, poznając przy tym legendy i historię greckiej mitologii.
  3. Smite – jest to gra MOBA, w której gracze wcielają się w bogów i herosów z mitologii różnych kultur, takich jak mitologia egipska, grecka, hinduska i nordycka. Gracze walczą ze sobą w trybie 5v5, stosując specjalne umiejętności i współpracując z drużyną, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami i zniszczyć ich bazę.
  4. Age of Mythology – jest to strategia czasu rzeczywistego, w której gracz wciela się w wodza starożytnego ludu i walczy z innymi ludami, korzystając z mocy bogów mitologii egipskiej, greckiej i nordyckiej. Gracz musi zarządzać zasobami, rozwijać swoją armię i wydawać rozkazy, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami i wybudować potężne imperium.
  5. Clash of the Titans – to gra akcji, w której gracz wciela się w Perseusza, herosa greckiej mitologii, który walczy z potężnymi przeciwnikami, takimi jak Meduza, Królowa Potworów i Kraken. Gracz przemierza rozległe lokacje, takie jak miasta, jaskinie i wyspy, walcząc z wrogami i rozwiązując zagadki, aby zdobyć potężne artefakty i przygotować się na ostateczną walkę z Królem Potworów, Kronosem.