Ciekawe fakty o grach komputerowych

Gry przeszły długą drogę, odkąd gracze wrzucili monetę do automatu do pinballa. Wraz z ewolucją informatyki wiele branż zakorzenionych w technologii komputerowej, w tym przemysł gier wideo – lub po prostu „gry”, jak często nazywa się to dzisiaj.

Ale w jego centrum znajdują się niektóre z tych samych pojęć, których studenci informatyki uczą się od dziesięcioleci. Przy całym postępie w projektowaniu gier, czasami zaskakująco trudno jest odróżnić postacie generowane komputerowo od prawdziwego człowieka. Ewolucja technologii telewizyjnej wpłynęła również na wygląd i styl gier.

Ciekawostki o grach wieloosobowych

Można powiedzieć, że gry wieloosobowe istnieją już od jakiegoś czasu. Na przykład znajomi mogą na zmianę korzystać z wersji zręcznościowej PacMana; Kiedy jeden gracz „umiera”, następna osoba jest na górze i tak dalej. Później dwóch lub więcej graczy mogło rywalizować w grach konsolowych, takich jak wyścigi lub zapasy, grając przeciwko sobie w czasie rzeczywistym. Na przełomie wieków, dzięki internetowi.

Gry w chmurze – ciekawostki

W przeszłości, kiedy chciałeś zagrać w grę, zasadniczo miałeś jedno urządzenie, na którym uruchamiałeś program. Być może konsola Nintendo i telewizor w salonie, a może uruchomisz grę taką jak The Sims na domowym pulpicie. Gry w chmurze pozwalają graczom odbierać grę z różnych urządzeń, od telefonu komórkowego po telewizor i komputer.

Ciekawostki o rozszerzonej rzeczywistości – życie w grze

Sposób, w jaki informatyka wpłynęła na gry, obejmuje również rzeczywistość rozszerzoną (AR). Wirtualna rzeczywistość (VR) jest poprzednikiem rzeczywistości rozszerzonej, ale różnica polega na tym, że VR przenosi użytkownika gdzie indziej, podczas gdy AR działa w istniejącym otoczeniu tak, jakby nakładała „skórę” na świat rzeczywisty.

Więcej na temat różnych gier przeczytasz w portalu https://e-gracz.pl/.