O grach na konsole NES

Gry na konsole NES ( Nintendo Entertaiment System ) swoja grafiką nie szokowały, a w porównaniu do obecnych konsol nowej generacji wypadają jak fiat 126p przy ferrari. Jednak w tamtych czasach nikt nie narzekał na grafikę i ochoczo grał we wszystko co wpadło mu w ręce.

Stare gry na konsole NES

Kiedyś gry odpalało się na prostokątnych dyskietkach wkładanych do konsoli. Najpopularniejsze gry na tą starą konsole to Mario, Contra ( w Europie wersja z robotami zamiast ludzi czyli Probotector ) czy Castlevania. Gry były znacznie trudniejsze niż obecnie i nie prowadziły gracza za rączkę. Zazwyczaj miało się określoną liczbę żyć i jak się je wytraciło to gra nie bawiła się z graczem, game over i od początku. Nie było również zapisów całą grę trzeba było przejść od razu. Ukończenie niektórych gier wymagało heroicznego wysiłku nawet najmniejszy błąd kończył się śmiercią.

Sprzętowo konsola była słabsza niż dzisiejsze telefony komórkowe z niższej półki cenowej, a mimo to dostarczała graczom rozrywki na całe dnie przy której było mnóstwo zabawy (może poza momentami gdzie trzeba było zaczynać wszystko od nowa wówczas większość najchętniej roztrzaskałaby pad o ścianę) – pełną specyfikację, opis i dane techniczne konsoli NES znajdziemy na stronie informacjeonline.pl. Oczywiście o wieloosobowej rozrywce co w dzisiejszych czasach jest standardem, a kampania to czasami tylko dodatek do trybu wieloosobowego nie było mowy. Maksymalna liczba graczy to dwie osoby siedzące obok siebie z powodu krótkiego kabla. Mimo takich ograniczeń nikt nie narzekał i nie mógł się doczekać kiedy znów pogra z kolegą. Obecnie zdarzają się gry z piękną grafiką, ale zerową grywalnością, a realność w niektórych tytułach wręcz przeszkadza.